Все про дерев'яні вікна з євробрусу. Питання-відповіді.

1. З якого матеріалу виготовляються дерев'яні євровікна?

Дерев'яні євровікна виготовляються з трьохшарового клеєного брусу, що повністю виключає вплив будь-яких погодніх капризів на вікно. Для виробництва вікон використовуються такі породи дерев, як сосна та дуб. Існує можливість виготовлення вікон з червоного дерева "меранті", проте такі вікна не дуже підходять до українських кліматичних умов. Дерев'яні євровікна покриваються сучасними фарбами, що захищають дерево від гниття та водночас дають йому можливість "дихати". Зокрема, стандартна дерев'яна рама повинна за 26 годин пропускати крізь свої пори приблизно 2,7 куб.м повітря. Зовнішньє та внутрішнє повітря повільно переміщаються та підтримують вологість та свіжість в приміщенні. Якісні німецькі, фінські та голандські фарби для вікон дають змогу як підкреслити структуру дерева (якщо помалювати "під лак"), так і вибрати будь-який колір та відтінок.

2. Які переваги дерев'яних євровікон над металопластиковими?

Дерев'яне вікно характеризується прекрасними технологічними характеристиками свого основного матеріалу - дерева, зокрема низька теплопровідність, висока звукоізоляція, стійкість до температурних перепадів, екологічність та унікальна можливість підтримувати баланс вологості в приміщенні. Крім того, дерев'яні євровікна роблять вашу оселю домашньою та затишною. Завдяки свої прекрасним характеристикам дерев'яні вікна широко розповсюджені в північних країна - Швеція, Фінляндія, Німеччина.

3. Що таке склопакет?

Склопакет - це окремий елемент вікна, що складається з кількох пластин скла герметично з'єднаних між собою через дистанційну рамку. Від склопакета в першу чергу залежить якість вікна - зовнішній вигляд, комфорт всередині приміщення, витрати на опалення. Склопакет може бути однокамерний (2 скла) та двохкамерний (3 скла). Основні втрати тепла відбуваються через скло, тому вибору склопакету слід приділити особливу увагу. Дерев'яні євровікна переважно комплектуються двохкамерними склопакетами.

4. Як впливає рівень виробництва на якість дерев'яних вікон?

Виробництво дерев'яних вікон є значно технологічно складнішим та капіталоємким ніж виробництво металопластикових. Тому виробників таких вікон є значно менше. Серед існуючих виробників перевагу слід надавати насамперед великим заводам, що мають автоматизоване обладнання, яке зменшує втручання людини в процес виробництва та дає змогу отримати значно вищу якість вікон.

5. Скільки часу виготовляється дерев'яне євровікно?

По суті, виготовити дерев'яне вікно можливо за 12 днів, проте на незавантаженому виробництві. Якщо ж виробництво незавантажене, то висновки робіть самі. Виробництво, що працює ритмічно виготовляє вікна в середньому за 25-30 днів в несезонні місяці та до 2-3 місяців в сезон.

6. Яка гарантія надається на дерев'яні вікна?

На дерев'яні євровікна надається гарантія терміном на 5 років.

7. Які дерев'яні вікна є елітними?

До цього розряду відносяться вікна із дуба, бука і каштана. На ринку їх досить мало, причому навіть не стільки із-за високої ціни, як через дуже високі вимоги до підготовки вихідного матеріалу до обробки. Купуючи дубове вікно пам'ятайте - якщо природня трьохрічна сушка замінюється єлектросушкою, то мінімальне відхилення від технологічної карти призведе до того, що вікна з такого дуба будуть покриватися некрасивими черними потьоками. Дуб вічний, але холоднуватий; каштан красивий, проте дуже дорогий. Розумний компроміс - вікна із благородного дерева зовні із сосновим прошарком всередині. Тепло і не так дорого.

Все про дерев'яні вікна з євробрусу

На що слід звернути увагу?

По-перше, якість дерев’яного вікна з євробрусу залежить в першу чергу від виробника вікон.

По-друге, дерев’яне вікно - це дорогий товар, тому якщо Вам пропонують вікна за цінами значно нижче ринкових - можливо виробник використовує неякісний чи бракований брус, і таке вікно довго не прослужить.

По-третє, не забувайте, що для забезпечення довгого терміну служби за дерев’яними вікнами потрібно доглядати, кожні 3-5 років підмальовувати, особливо з сонячної чи північної сторони будинку.