Чому Ваші гаражні ворота можуть вийти з ладу та злетіти з направляючих?

Чому Ваші гаражні ворота можуть вийти з ладу та злетіти з направляючих

Існує багато причин чому гаражні ворота можуть з’їхати з направляючих і впасти на землю. На перший погляд, це зовсім нецікаво та неважливо для власника гаражних воріт, адже він тільки користувач. Для чого користувачу гаражних воріт вникати в технічні нюанси, якщо встановленням воріт займаються фахові спеціалісти?

Однак, уявіть собі ситуацію: одного дня, як зазвичай, ви відкривали гаражні ворота і раптово почули дивний звук – ворота вийшли з направляючих і, падаючи донизу, травмували вас чи вашу дитину, яка вибігла з дому за вами, а також зачепили капот вашого автомобіля.

Як бачимо, ситуація при якій ворота виходять зі своїх направляючих є дуже небезпечною і може призвести до травмування вас та членів вашої родини, пошкодження вашого автомобіля. Завдяки певним знанням, ви зможете уникнути неприємності та безпечно користуватися гаражними воротами.

4 основні причини злітання чи падіння гаражних воріт з направляючих:

Чому Ваші гаражні ворота можуть вийти з ладу та злетіти з направляючих

1. Найчастіше гаражні ворота виходять з ладу після того, як власник в’їхав в них машиною

Це знайома ситуація для більшості з нас, адже всі ми вранці поспішаємо на роботу, відвозимо дітей в дитячий садок і школу, а ввечері спішимо додому. Власник відкриває гаражні ворота за допомогою пульту дистанційного керування і заїжджає до чи виїжджає з гаража, не дочекавшись повного їх відкриття. Іноді, люди заїжджають у повністю закриті ворота, забувши натиснути відповідну кнопку на пульті.

При зіткненні автомобіля з гаражними воротами, пошкоджуються не тільки дві нижні панелі воріт, але й виходить з ладу ціла система гаражних воріт. Зазвичай, декілька роликів сходять з направляючих і полотно воріт залишається висіти в пройомі на тросах.

Якщо таке трапилося, потрібно негайно вимкнути двигун вашого автомобіля і вийти з гаража. Не намагайтеся самостійно виправити несправність, зверніться до фахівців, в компанію, де ви придбали гаражні ворота. Якщо ж ви поселилися в будинок з готовими змонтованими воротами, то не варто хвилюватися. Більшість виробників маркують власні ворота. Зазвичай, наліпку з відповідним маркуванням та серійним номером воріт можна знайти на обрамленні панелей воріт.

Чому Ваші гаражні ворота можуть вийти з ладу та злетіти з направляючих

2. Прогинання горизонтальних направляючих через вагу полотна воріт або встановлення направляючих не по рівню

Найбільш поширеним фактором, який впливає на якість гаражних воріт є товщина направляючих. Більшість виробників гаражних воріт використовує горизонтальні направляючі товщиною 1,5 мм, проте з метою економії, деякі компанії зменшують товщину направляючих до 0,8-1,2 мм. Коли гаражні ворота є великими за розмірами, то негативна дія цього фактора тільки посилюється і, в кінцевому результаті, призводить до прогинання горизонтальних направляючих.

Іншою причиною швидкого зношення гаражних воріт є неякісне встановлення. Дуже часто, через неналежно поштукатурений пройом або непрофесійність монтажників, горизонтальні направляючі не виставлені паралельно одна одній або виставлені з недотриманням діагоналі. При користуванні гаражними воротами, відбувається послаблення болтів кріплення направляючих і розхитування кронштейнів. На практиці буде відчутна незначна вібрація при опусканні/піднятті воріт. Зрештою, так як направляючі виставлені не паралельно одна до одної, ролики можуть зійти з направляючих взагалі.

Чому Ваші гаражні ворота можуть вийти з ладу та злетіти з направляючих

3. Зношення двох і більше роликів

При виборі гаражних воріт, варто звернути на якість роликів, адже, при зношенні декількох з них, відбувається збільшення навантаження на решту роликів, що, в свою чергу, впливає на сходження роликів з горизонтальних направляючих. Крім цього, під дією «зайвої» ваги, ролики можуть деформувати направляючі, що в свою чергу призводить до сходження полотна воріт. Чим більші розміри воріт, тим більша вага воріт і серйозніші негативні наслідки.

Існує декілька типів роликів: нейлонові, сталеві, сталеві з нейлоновим покриттям. Кожен з цих типів має різний термін служби. Що стосується кулькових підшипників, то постає питання: скільки підшипників повинен мати ролик, щоб забезпечити кращу якість? Однозначної відповіді немає, але чим більше підшипників, тим більша продуктивність та більший термін використання роликів. Вважається, що ролик середнього терміну служби повинен мати не менше 10-ти підшипників.

За розміром сталевого стержня, що приєднується до ролика, розрізняють ролики: короткі та довгі. Короткі ролики призначені для стандартних гаражних воріт, довгі ролики використовуються в промисловій серії воріт великих розмірів.

Чому Ваші гаражні ворота можуть вийти з ладу та злетіти з направляючих

4. Обривання одного із тросів

Це досить рідкісний випадок, але, тим не менше, він може статися, якщо ви користуєтеся гаражними воротами більше 3-ох років і не проводили щорічного технічного обслуговування воріт. Підйомні троси розташовані з обох сторін гаражних воріт і намотуються на барабани. При цьому, барабан кріпиться на вал, який утримує торсіонні пружини. При щонайменшому викривленні полотна гаражних воріт, зміщується намотка підйомних тросів, що призводить до поступового обривання кабелів, з яких складається трос. Обривання тросів тягне за собою значні негативні наслідки.

Першим тривожним сигналом стане те, що ви не зможете до кінця закривати одну із сторін гаражних воріт. При обриві тросів порушується баланс гаражних воріт, вага воріт зміщується на одну сторону, що в свою чергу призводить до зміщення ваги на ролики вздовж цієї сторони, відповідно деформації направляючих і сходження роликів з них.

Діаметр тросу підбирається в залежності від ваги полотна воріт: чим важчі ворота, тим більший діаметр тросу потрібен. Щорічне сервісне обслуговування гаражних воріт допоможе виявити несправності та уникнути обривання полотна воріт. Як правило, діаметр тросу 3 мм підходить для гаражних воріт з вагою до 163 кг, 4 мм – 321 кг, 5 мм – 501 кг і 6 мм – 722 кг відповідно.


З питань технічного обслуговування або ремонту воріт звертайтеся до наших фахівців – Вікна Цитадель, м. Івано-Франківськ, вул. Новгородська, 12. Контактні телефони – (067) 478-17-29, (050) 373-31-50.