Фотоелементи для гаражних воріт – це складно і дорого? (насправді - ні)

Фотоелементи для гаражних воріт

1. Для чого потрібні фотоелементи?

Фотоелементи – це додаткова опція для гаражних чи в’їзних воріт, яка дозволяє зупинити закривання воріт при наявності перешкоди. Наприклад, якщо при закриванні воріт під полотном воріт все ще стоїть автомобіль або людина, ворота перестануть опускатися вниз і вернуться назад в максимальне відкрите положення. Тобто фотоелементи захистять автомобіль та інші предмети, а можливо і дітей та тварин від наїзду воріт та можливих пошкоджень.

Фотоелементи для гаражних воріт

2. Що представляють собою фотоелементи?

Фотоелементи – це два окремих датчики, які розташовані один навпроти одного та передають між собою інфрачервоний промінь. Один датчик випромінює промінь, інший його приймає. Самі ж фотоелементи розміщують в нижній частині проїзду воріт по сторонах на відстані 15-30 см від підлоги.

Фотоелементи для гаражних воріт

3. Скільки коштують фотоелементи?

Ціна фотоелементів коливається залежно від виробника – китайські дешевші, італійські та німецькі – дорожчі. Середня ціна - 10-30 євро за комплект.

Фотоелементи для гаражних воріт

4. Мої фотоелементи не працюють – на що слід звернути увагу?

Найбільш поширеним симптомом пошкодженого, зміщеного або погано працюючого датчика є відмова закривання воріт, коли активовані фотоелементи. Рух воріт буде йти тільки на повне відкриття до зупинки в повністю відкритому положенні. Якщо так відбувається, що ж потрібно робити? Є кілька кроків, які Ви можете самостійно зробити перед викликом сервісної служби.

A. Перевірте корпус фотоелементів на наявність бруду, комах або павутини. Так, навіть через ці незначні забруднення фотоелемент може «побачити» перешкоду перед воротами та працювати в режимі «не опускати» ворота. Видаліть пилюку, комах або павутину м’якою вологою ганчіркою. Спробуйте знов закрити ворота.

B. Якщо індикатори фотоелементів світять безперервно, значить виникла фізична перешкода, «перекошування» або несправність фотоелемента. Що можна зробити для виправлення проблеми? Передусім слід оглянути місця біля самих фотоелементів, чи не стоять поблизу інструменти, контейнери зі сміттям чи інші предмети, що можуть перекривати сигнали фотоелементів. Обов’язково перевірте чи фотоелементи зафіксовані чітко один напроти одного.

C. Якщо індикаторні лампочки зовсім не світяться на пристрої фотоелемента, можлива проблема з підключенням датчика або ж фотоелемент зовсім вийшов з ладу.

Фотоелементи для гаражних воріт

5. Фотоелемент не світиться - як виправити роботу фотоелементів самостійно?

A. Спочатку візуально огляньте проводку між фотоелементом і двигуном. Якщо підключення пошкоджено, то воно найчастіше знаходиться біля самого фотоелемента. Якщо ви знайдете пошкодження, ви повинні зателефонувати в сервісний центр обслуговування, або, якщо ви досить компетентні, замініть пошкоджений дріт, щоб побачити, чи повернуться індикатори до нормального робочого стану. Після того, як проблема буде виправлена, спробуйте опустити ворота, щоб перевірити, чи функціонують вони належним чином.

B. Якщо електропроводка виявиться непошкодженою, то, ймовірно, вам знадобляться нові фотоелементи або деталі до них. Будьте готові знайти маркування виробника та моделі вашого двигуна перед тим, як зателефонувати до сервісного центру або магазину гаражних воріт. У більшості випадків замінити фотоелементи можливо без особливих проблем.

Фотоелементи для гаражних воріт

6. Мені потрібні фотоелементи – куди мені звертатися?

Компанія «Вікна Цитадель» надає послуги з продажу та обслуговування гаражних воріт з 2007 року. Наша компанія завжди рада допомогти Вам з будь-якими питаннями щодо роботи ваших гаражних воріт та фотоелементів зокрема.

Наші контактні телефони – (067) 478-17-29, (050) 373-31-50, сайт – www.ctd.com.ua

Наша адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Новгородська, 12