В переддень холодриг варто перевірити справність вікон. І якщо фурнітура за роки роботи дещо зносилася, то існує декілька варіантів виправлення неполадок. По-перше, можна замовити послугу регулюваня/ремонту вікон. Але якщо проблема не є глобальною, то дещо можна виправити навіть самостійно.
- Що робити, якщо за кілька років експлуатації вікна перестали щільно зачинятися, або ж, навпаки, закриваються надто туго? Віконну фурнітуру можна відрегулювати самостійно за допомогою звичайного шестикутника. Інструкції по регулюванню від виробників фурнітури MACO, Winkhaus, Siegenia, Roto можете отримати у офісі Вікна Цитадель, що знаходиться на вул. Новгородській, 12. Окрім того, регулювання і змащення фурнітури рекомендують робити двічі на рік, тому є сенс виконувати просто маніпуляції (наприклад, змащення) самостійно. Хоча виробники фурнітури рекомендують, щоб регулювання вікна здійснювали кваліфіковані майстри.
- Чи можна зробити так, щоб було проміжне (зимове) провітрювання, якщо щілина на провітрювання - декілька міліметрів? За останні роки більшість сучасних віконних фурнітур оснащено по замовчуванню режимом зимового провітрювання (мікропровітрювання або мікровентиляція). Спершу треба переконатися, що такого режиму на Вашому вікні справді немає - повернути ручку вверх під кутом 45 градусів. Якщо в такому положенні вікно прилягає нещільно (у вітряну погоду через щілину, що утворилася, відчується потік холодного повітря) - це і є зимове провітрювання. Якщо ж ручка в такому положенні не фіксується, то можна замінити її на ручку з фіксатором. Це проста процедура - необхідно спочатку відкрутити стару ручку, а потім прикрутити нову (на 2 гвинти). Це також посилює безпеку. Повністю всю фурнітуру (сам механізм закривання і відкривання вікна) рекомендують міняти тільки у крайньому випадку, оскільки це є доволі складно і немає 100% гарантії успішного результату. А от відрегульованим вікном буде зручно користуватися і втрати тепла через неконтрольовані протяги будуть зведені до мінімуму.
- Перевірка склопакету. Якщо склопакет є однокамерним без енергозберігаючого напилення чи двокамерний з товщиною 24 мм без енергозберігаючого напилення, змінюйте, не задумуючись. Більш простий варіант - це зміна склопакету із збереженням його загальної товщини. Більш складний, проте ефективний, із заміною штапика та зміною товщини склопакету до 32 мм для профільних систем з монтажною шириною (глибиною) 58 або 60 мм, чи 40 мм для профільних систем з монтажною шириною 70 мм. Для заміни на склопакет з товщиною 24 мм краще обрати однокамерний склопакет наповнений аргоном з максимально енергоефективним покриттям. Це зменшить втрати тепла через вікно в два рази. Для заміни на склопакет з товщиною 32 мм і більше, краще обирати двохкамерний склопакет, наповнений аргоном з двома енергозберігаючими напиленнями. Така заміна зменшить втрати тепла в 2,5-3 рази, а вікно буде відповідати сучасним нормам.
Бажаєте вирахувати енергоефективність Ваших вікон? Звертайтеся:
Контактні телефони: (050) 373-31-50, (067) 478-17-29
Адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Новгородська,12