Правила експлуатації секційних гаражних воріт

Секційні ворота зручні, надійні і ефективні. Найчастіше цей тип воріт застосовується в гаражах і на промислових об'єктах, хоча не має обмежень по видах отворів і типах внутрішньої архітектури приміщень. Секційні гаражні ворота вимагають мінімальний простір всередині приміщення і зовсім не вимагають простору зовні.

Перевага секційних воріт - зручність, простота монтажу, безпека експлуатації та високий рівень захисту від злому. Однак навіть надійна конструкція секційних воріт вимагає правильного обслуговування.

При експлуатації воріт намагайтеся дотримуватися наведених нижче правил:

1. Не можна рухати їх різкими поштовхами, ударами - все це руйнує конструкцію і скорочує термін служби воріт. Панелі воріт повинні рухатися плавно, з найменшим навантаженням на елементи.

2. Користуючись дистанційним управлінням, контролюйте рух воріт візуально. Ви повинні перевірити відсутність перешкод руху воріт і не допустити наявність сторонніх предметів в отворі.

3. Неправильно відрегульовані пружини - другий ворог власника воріт. Не використовуйте секційні ворота з такими пружинами, це може призвести до руйнування механізму. Ворота повинні відкриватися і закриватися плавно, без істотних зусиль. Якщо при експлуатації воріт Вам доводиться докладати значних зусиль, викличте майстра. Регулювання пружин обійдеться значно дешевше, ніж установка нового механізму воріт.

4. При роботі електроприводу не заважайте руху воріт. Якщо ж у Вас ланцюговий стельовий електропривід, то при серйозній заваді руху вірогідний відрив тяги, розрив ланцюга або інше серйозне пошкодження. Пам'ятайте, що неправильні дії можуть послужити причиною припинення гарантії на Ваші ворота.

5. Механізми секційних воріт повинні утримуватися в чистоті. Це дозволить Вам зберегти легкість руху воріт і розвантажити від додаткового навантаження електропривід.

6. Тримайте пристрої керування воротами в недоступному для дітей місці.

7. Не можна знаходитися під рухомими воротами, навіть коли це здається Вам безпечним. Якщо людина виявилася затиснута під воротами, необхідно відкрити ворота або, якщо це неможливо, використовувати разблоковувач електроприводу. Тоді Ви зможете відкрити ворота вручну.

8. Не встановлюйте додаткове обладнання та аксесуари до воріт, не замінюйте частини воріт без консультації з виробником.

9. Секційні гаражні ворота надійні і не вимагають спеціального обслуговування. Єдиною і головною мірою профілактики є огляд направляючих, петель, роликів, тросів, який рекомендується робити приблизно раз на місяць. При огляді необхідно видалити забруднення, після чого змастити механізм воріт будь-яким моторним маслом, видаливши його надлишки ганчіркою.

Правила експлуатації секційних гаражних воріт