Проектування під'їзду і вибір типу воріт

Проектування під'їзду і вибір типу воріт

Будівництво Вашого будинку підходить до завершення і перед Вами постає питання всатновлення воріт. У більшості випадках потрібне комплексне рішення, що включає два види воріт, які можуть бути виконані в єдиному дизайні:

  • відкатні або розпашні - для в'їзду на територію ділянки;
  • для в'їзду в гараж найчастіше використовуються секційні ворота.

Відкриття воріт можливо вручну або автоматично. Автоматичні ворота забезпечують більше зручності власникові, встановити привід можливо на ворота будь-якої конструкції.

Конструкції в'їздних воріт

Розпашні або відкатні ворота, що вибрати для в'їзду на ділянку, для заміського будинку?

Відповідь на це питання є індивідуальним і залежить як від уподобань замовника, так і від об'єктивних характеристик:

  • планування розміру двору, наявності достатнього місця для в'їзду / виїзду транспорту;
  • розміру і розташування стовпів огорожі;
  • кліматичних умов;
  • ціни;
  • можливості технічного обслуговування.

Особливості планування прилеглої до воріт території можуть стати головним фактором при виборі воріт. Для розпашних потрібна вільна площа перед або за воротами; для відкатних потрібна рівна ділянка праворуч або ліворуч від воріт.

Проектування під'їзду і вибір типу воріт

Розпашні ворота

історично перша і до цього часу актуальна конструкція, вони були особливо популярними у 60х - 90х роках минулого століття. Характеризуються простотою пристрою: два стовпи і петлі, на яких висять створки. Розпашні ворота виготовляються з окремою або врізаною в полотно воріт хвірткою, оснащуються електромеханічними приводами, фотоелементами безпеки, аварійними лампами, упорами і замками.

Відкриватися розпашні ворота можуть або всередину, або назовні. Шлях руху створок завжди повинен бути чистий, інакше ворота можуть бути пошкоджені, а при проектуванні додаткових будівель поруч із в'їздом знадобиться враховувати особливість розпашних воріт: обов'язкове вільне місце для відкриття-закриття створок.

Проектування під'їзду і вибір типу воріт

Проектування під'їздних шляхів

Мета встановлення будь-яких воріт - забезпечення максимально зручного, безпечного в'їзду та виїзду автотранспорту. Недостатньо просто купити ворота, треба продумати можливості безперешкодного під'їзду.

До воріт автомобіль може під'їжджати по прямій або з поворотом.

Найпростіший і найменш проблемний варіант - коли під'їзд до воріт прямий, в цьому випадку вибір воріт визначається перевагами власника і ціновим діапазоном, а також плануванням двору.

Ширину розраховують виходячи з розмірів транспорту, для якого призначений проїзд. Необхідність заїзду з поворотом ускладнює проектування під'їздного шляху і розрахунок воріт. Простору для відкривання воріт розпашної конструкції може просто не вистачити, і швидше за все, в'їздний проріз доведеться робити ширшим. Судіть самі: при вузькій проїздній частині і невеликій відстані від проїздої частини до паркану будь-який габаритний транспортний засіб зможе заїхати на територію тільки за наявності просторного отвору воріт.

Проектування під'їзду і вибір типу воріт

Гаражні секційні ворота

В якості гаражних воріт застосовують секційні ворота (конструкція з 4-6 панелей, які піднімаються вгору і розміщуються паралельно стелі).

Підготовка отворів

Якість отвору має величезне значення при виборі типу і матеріалу виготовлення воріт. Це дає можливість не помилитися з розмірами полотна та умовами його кріплення, а значить, і з визначенням точної ціни конструкції і монтажних робіт.

Підготовку пройомів слід робити за технічним завданням, яке підготує спеціалізована фірма, що займається виробництвом і установкою воріт. Тільки в цьому випадку ви отримаєте гарантії, що не виникне ускладнень з кріпленням воріт.