Способи управління автоматичними воротами

Відкатні, розпашні і секційні ворота сьогодні можна автоматизувати за допомогою різного типу приводів. Автоматичні ворота не доведеться відкривати-закривати вручну, достатньо буде дати їм команду за допомогою будь-якого пристрою управління.

Серед пристроїв управління, які використовуються разом з усією автоматикою воріт, можна назвати такі:

  • радіопульти з фіксованим або "плаваючим" кодом
  • виносна або переносна клавіатура
  • виносний ключовий пристрій або кнопка
  • радіочастотні PROX-мітки, PROX-карти
  • інфрачервоні пульти дистанційного керування
  • магнітні картки
  • електронні ключі.

Більшість з них призначені для більш комфортного дистанційного керування автоматичними воротами.

Коли управління воротами відбувається за допомогою радіопульта, біля приводу воріт повинен бути встановлений радіоприймач, підключений до блоку управління. Зрозуміло, що пульт у руках хазяїна буде виконувати роль передавача. Тут кварцова стабілізація частоти, цифрова система кодування і звуковий сигнал передачі.

Радіопульти

Можуть мати як фіксований код, так і "плаваючий". Динамічний радіопульт не дозволяє стороннім швидко проникнути за ворота, оскільки код потрібно набирати. Управління по радіоканалу дозволяє посилати сигнал на велику відстань, у порівнянні з іншими пристроями. Радіопульт простий у використанні і дозволяє не виходити з машини. Але слід врахувати й те, що його сигнал з фіксованим кодом можна легко перехопити і записати, а значить, він знижує захист від інтелектуального злому.

Клавіатурне управління

Якщо управління автоматичними воротами буде здійснюватися з клавіатури, то перед огорожею має бути панель кодонабірної клавіатури. Якщо для відкриття воріт, крім коду, буде потрібно ще й ключ, то на панелі повинен бути вбудований і ключовий пристрій.

Ці пристрої одні із найдемократичніших за ціною, але господареві будинку для відкриття воріт доведеться щоразу виходити з машини, а ступінь захищеності кодової клавіатури невелика.

Безконтактні картки

Мабуть, одним з найсучасніших і складних можна назвати спосіб управління автоматикою воріт за допомогою безконтактних карток. Такий шлях забезпечення захисту потребує наявності комп'ютеризованої служби охорони. Наблизившись до воріт, господар будинку підносить електронну пластикову картку до спеціального пристрою, закріпленого поруч з воротами. Система доступу його впізнає, і відкриває ворота.

Але це ще не все. У цей час на моніторі в приміщенні охорони виникає відповідний сигнал і охоронець порівнює зображення власника, що передається з зовнішньої відеокамери, з фотографією, закладеною в базу даних комп'ютера.

Якщо картка загублена (викрадена), її можна швидко виокремити з пам'яті системи. Використання такого способу управління воротами гарантує високий ступінь захисту, а у кожної карти є унікальний номер, який реєструється електронікою.

Способи управління автоматичними воротами