Все про алюмінієві вікна. Питання-відповіді.

1. В яких випадках варто купувати вікна з алюмінію?

У нас донедавна основною галуззю застосування вікон з алюмінію були об'єкти промислового призначення або громадські будинки та споруди. У житлових будинках металеві вікна практично не встановлювали. Це було пов'язано з декількома факторами: психологічними (метал сприймається як холодний, "неживий" матеріал, на відміну від дерева), низькими теплозахисними властивостями і високою вартістю металевих рам.

Сьогодні спостерігається тенденція до зростання кількості встановлених металевих вікон у житлових будинках. Це пов'язано, насамперед, із застосуванням нових технологій, що дозволяють підвищити опір теплопередачі металевих профілів, а також з появою нових способів обробки поверхонь та з великими можливостями в галузі дизайну.

Застосування алюмінієвих рам є доцільним при виготовленні вікон великих розмірів, вітражів, а також при заскленні балконів. Металеві вікна можуть бути будь-якої форми, кольору і з будь-яким способом відкривання. Крім того алюмінієві вікна є абсолютно пожежобезпечними.

2. Чи є алюмінієві вікна екологічно чистими?

Алюміній - це легкий, міцний метал, який не піддається корозії, майже ідеальний матеріал для виготовлення вікон. Алюміній є екологічно чистим матеріалом, який не містить важких домішків і не виділяє шкідливих речовин. Але, на жаль, у такого хорошого матеріалу є один недолік - висока теплопровідність, тобто конструкції з алюмінію промерзають наскрізь. І все ж таки з алюмінію роблять вікна двох типів: - "теплі"; - "холодні".

3. В чому полягає різниця між "теплим" і "холодним" профілем?

"Холодний" алюмінієвий профіль не підходить для використання в житлових приміщеннях і використовується в основному для засклення балконів, лоджій та нежитлових приміщень.

"Теплий" алюмінієвий профіль складається з трьох частин: між двома профілями вставляють термоізоляційну вставку. Її призначення - зупиняти потік тепла, який рухається з приміщення на вулицю та потік шуму з вулиці. Цю вставку називають терморозривом або термомостом. Це дозволяє використовувати "теплий" алюмінієвий профіль в житлових приміщеннях оскільки опір теплопередачі у нього досить високий.

4. Які переваги вікон з алюмінію?

  • практично необмежена довговічність;
  • висока міцність при низькій питомій вазі;
  • стійкість до корозії, деформації й інших шкідливих впливів навколишнього середовища;
  • відсутність особливого догляду;
  • можливість виготовляти вікна дуже великих розмірів і будь-яких форм;
  • найкраща ремонтопридатність серед усіх видів вікон;
  • великі можливості в галузі дизайну.

5. Чого так мало в Україні ставлять вікон з алюмінію?

Алюміній, як віконний матеріал, має і ряд недоліків. Виробництво алюмінію - дуже енергоємний, дорогий процес, тому вікна з алюмінію, зазвичай, у два-три рази дорожчі, ніж, скажімо, вікна з ПВХ. Великим недоліком є і те, що безпосередній чи непрямий контакт алюмінію з іншими металами, наприклад при потраплянні дощової води, може викликати електролітичну реакцію, що сприяє сильній електрокорозії алюмінію аж до його руйнування.

Особливо небезпечним є поєднання алюмінію і міді, тому треба уникати спільного використання цих металів. Такий недолік металу, як висока теплопровідність, може бути частково усунений конструктивними заходами: встановленням спеціальних теплоізоляційних прокладок.

8. Скільки часу виготовляється алюмінієве вікно?

Термін виготовлення алюмінієвого вікна залежить від кольору конструкцій (стандарний чи на вибір по RAL), для фасадних конструкцій - від складності виробів, ссередній термін вигтовлення вікон становить 2-3 тижні, для складних чи нестандартних об’єктів він може доходити до 2-3 місяців.

9. Яка гарантія надається на алюмінієві вікна?

На алюмінієві вікна надається гарантія термоном на 5 років

Все про алюмінієві вікна

На що слід звернути увагу?

По-перше, алюмінієвий профіль - ідеальний варіант для вхідних дверей, особливо для магазинів. Він довговічний та легко ремонтується.

По-друге, холодний алюміній в 2-3 рази дешевший від теплого, проте сліж пам’ятати, що він не забезпечує теплозбереження.