Конкуренція на ринку металопластикових вікон та часто низький професійний рівень більшості дрібних компаній призвели до появи багатьох вигадок та міфів про вікна. Ось найбільш поширені рекламні трюки:
Насправді БУДЬ-ЯКЕ вікно випускає більше тепла з Вашого приміщення на вулицю, ніж БУДЬ-ЯКА стіна. Тобто, з точки зору збереження тепла, будинки слід було б будувати без вікон. Проте чи є бажаючі жити в такому «затишному» будинку. На вікна та двері припадає до 80% тепловтрат в звичайному будинку.
Проте нормальні сучасні вікна в середньому удвічі ефективніше зберігають тепло у Вашому будинку, ніж старі дерев'яні. Єдиним недоліком, з яким стикаються власники металопластикових вікон – випадання конденсату. Однак це не причина вважати вікна неякісними. Швидше навпаки, металопластикові вікна настільки герметичні, що не дозволяють зайвій волозі з вашої квартири виходити на вулицю – відповідно вона випадає на найхолоднішій поверхні в квартирі – на вікнах. Вирішується така проблема просто – щоденне провітрювання по 10-15 хв.
Безглуздо нарощувати товщину і складність профілю, тому що його опір теплопередачі завжди буде значно вищим ніж в склопакета. Тому якщо стоїть питання – більше камер профілю чи більше камер склопакета – вибирати завжди слід варіант №2. Стандартна схема - трьохкамерний профіль, два контури ущільнення і двокамерний склопакет - це оптимальний варіант. Щодо виробника профілю - вибирайте будь-який відомий бренд - не помилитеся.
Якщо Ви справді так вважаєте, то вам слід переміститися на 50 років назад, коли роль пластмас була на порядок менша, тому що сьогодні майже все, чим Ви користуєтеся містить пластмасові складники, основним серед яких є ПВХ (полівінілхлорид). Сьогодні ПВХ використовується в таких сферах діяльності людини:
Медицина
Автомобілебудування
Будівництво
Іграшки
Споживчі товари
Термін "вакуумний склопакет" вигаданий некомпетентними менеджерами, які не знають основ фізики. Тому що, якби в склопакеті був вакуум, то атмосферний тиск вдавив би скло всередину та призвів до тріскання склопакета.
Звичайно заповнення склопакетів аргоном покращує теплові характеристики вікна, проте перевірити факт заповнення аргоном вікна досить непросто. Його не перевіриш з допомогою банальної запальнички, як перевіряється енергозберігаюче скло, а тільки з допомогою спеціальних пристроїв, яких у продавців вікон практично немає. І навіть факт наявності клапанів у склопакеті аж ніяк не свідчить про те, що виробник добросовісно запустив газ всередину склопакета./p>
Це не зовсім так. Ця теза була висунутий газетярами приблизно в 96-му році і всі їхні дані базувалися на ГОСТ "Віконні блоки для масового житлового будівництва" видання 1966 року. Насправді склопакет, на відміну від дерев'яних (типових радянських вікон), реалізує досить нетривіальну ціль - обмеження конвективного теплообміну. Конвективний теплообмін пов'язаний з переносом тепла разом з повітрям (теплий піднімається - гарячий опускається). У цьому випадку уздовж внутрішнього (теплого) скла повітря піднімається, а його місце займає холодний, що опустився вниз по шляху уздовж зовнішнього (холодного) скла. Таким чином, між стеклами утворюється кругообіг повітря, який успішно переносить тепло назовні, а холод усередину. Саме цей вид теплообміну дає найбільші втрати тепла. Для того щоб кругообігу не було, відстань між склом роблять невеликим. Таким чином, відстань між скельцями має деякий оптимум, а його збільшення може призвести до погіршення теплових характеристик склопакета. Оптимальним для нашого регіону за співвідношенням ціна-якість є однокамерний енергозберігаючий склопакет (2 скла, 24мм).
По-перше, не повністю, по-друге, не будь-які. Удари відбійного молотка, потужний транспортний гул - це низькочастотні шуми, які хоч і сильно послабляються сучасними металопластиковими вікнами, проте не поглинаються до кінця. Високочастотні шуми поглинаються набагато краще. Суб'єктивно, якщо без цифр, то шум зовсім не зникає, але знижується дуже істотно.
Що стосується ціни, то безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Тому якщо Ви налаштувалися замінити вікна, будьте готові до того, що вони не будуть дуже вже дешевими. Ціни на вікна у всіх основних вітчизняних виробників приблизно однакові. Якщо Вам десь пропонують набагато дешевше - значить щось не так, це підозріло. Ніколи не робіть свій вибір, обмежуючись відомостями про вартість якогось абстрактного квадратного метра вікна. Не полінуйтеся, заміряйте хоча б приблизно свої вікна, визначитеся з їх конфігурацією, з розташуванням, кількістю і розмірами стулок, кватирок, подзвоніть у фірму і прорахуйте саме Ваше замовлення. Не забудьте уточнити, у скільки Вам обійдеться установка і доставка замовлених вікон і всієї необхідної комплектації до них (підвіконники, відливи).
По-перше, якісний профіль, скло та відповідне стандартам армування вікон 1,5 мм
По-друге, завод-виробник з автоматизованим обладнанням, тому що навіть із якісних матеріалів гаражник може зробити НЕЯКІСНЕ вікно
По-трєтє, професійні монтажники, адже найчастіше саме "монтажники-любителі" перетворюють Ваше якісне вікно виготовлене на висототехнологічному заводі у конструкцію, яка буде погано закриватися та погано працювати