Як доглядати за дерев'яними вікнами?

Термін служби вікна залежить насамперед від того, скільки уваги приділяє власник дому зовнішньому вигляду та функціональному стану своїх вікон. При регулярному догляді дерев'яні вікна прослужать Вам 20-50 років залежно від умов місцерозташування вікна.

Дерево є живим матеріалом, воно розбухає та всідається із-за здатності поглинати та випаровувати вологу, тому як правило тріщини в покритті можуть з'являтися на нижніх ділянках рам, де постійно накопичується вода чи сніг.

Під час виробництва вікон воно обробляється спеціальними фарбами для стійкості до атмосферної вологи як мінімум на 5-10 років, проте в процесі експлуатації вікон необхідно періодично під час миття вікон перевіряти стан лакофарбового покриття, чи немає ніяких пошкоджень та тріщин. При виявленні тріщин, необхідно обробити її (попередньо висушивши) будь-яким водовідштовхуючим засобом.

Профілактичні роботи по догляду за дерев'яними євровікнами:

1. Всі профілактичні роботи слід виконувати тільки при температурі повітря вище +5 градусів.

2. Всі рухомі частини фурнітури вікна слід змащувати 1-2 рази на рік.

3. Після першого року служби вікна фурнітуру слід відрегулювати . В подальшому регулювати фурнітуру слід 1 раз на 3-5 років.

4. Ущільнюючі прокладки слід перевіряти на предмет пошкодження і у разі виявлення слід замінити. 1-2 рази на рік всі ущільнювачі необхідно вичищати від бруду та пилюки.

5. Перевіряти лакофарбове покриття на наявність дефектів та ушкоджень. При виявленні слід підмалювати дефекти поверхні за допомогою фарби чи лаку.

6. Не допускати попадання в фурнітуру піска, бруду, будівельного розчину.

7. Фурнітура має 3 шари захисту від корозії, тому не допускається протирати її елементи розчинниками будь-якого походження, а також малювати фурнітуру.

8. Забороняється мити дерев'яні євровікна миючими засобами, що містять кислоту, роз'їдаючі речовини та абразиви. Недопустимо обробляти вікна нітролаками, органічними розчинниками та розчинниками лаків.

В більшості випадків профілактичні роботи не є трудомісткими, однак дозволяють уникнути в подальшому дорогого ремонту та заміни вікон.

Як доглядати за дерев'яними вікнами

Пам'ятайте!

Дерев’яні вікна з євробрусу помальовані лакофарбовим покриттям, яке захищає їх від атмосферних впливів. Тому уважно слідкуйте за станом покриття, при виникненні тріщин чи пошкоджень ОБОВ’ЯЗКОВО підмальовуйте вікна.