Як підготувати отвір гаражних воріт до монтажу? Питання-відповіді.

При підготовці отвору гаражних воріт до монтажу часто виникають запитання - якою повинна бути оптимальна ширина воріт? Якою повинна бути перемичка воріт? Куди підводити електрику і т.п. - відповіді на ці запитання в цій статті.

1. Які розміри гаражних воріт слід врахувати при їх проектуванні?

Які розміри гаражних воріт слід врахувати при їх проектуванні

2. Якою має бути мінімальна комфортна ширина отвору воріт?

Для комфортного заїзду та виїзду з гаражу мінімальна комфортна ширина отвору воріт повинна бути на 60-80 см більше ширини автомобіля з врахуванням бокових дзеркал.

Приблизна ширина отвору гаража залежно від автомобіля:

  • легкове авто - 2,4 - 2,8 м
  • позашляховик або мікроавтобус - 2,8 - 3 м
  • гараж на 2 автомобілі - від 5 м

Якою має бути мінімальна комфортна ширина отвору воріт

3. Якою має бути мінімальна комфортна ширина гаража?

Для комфортного висадки та посадки пасажирів в авто ширина гаража повинна бути мінімум на 30-50 см більше ширини автомобіля з відчиненими дверима

Якою має бути мінімальна комфортна ширина гаража

4. Якою має бути мінімальна комфортна висота отвору гаража?

Висота отвору гаражних воріт повинна бути на 20-30 см більше висоти автомобіля з врахуванням багажника чи антени на даху автомобіля

Зверніть увагу, що у гаражних воротах з ручним управлінням (без автоматики) нижня панель провисає 15-20 см, тому при проектуванні висоти воріт цей провис слід врахувати додатково. У гаражних воротах Karsten використовуються спеціальні фіксатори, які дозволяють повністю усунути провис воріт без автоматики.

Якою має бути мінімальна комфортна висота отвору гаража

5. Якою має бути глибина гаража?

Мінімальна глибина гаража = висота отвору гаража + 1 м для монтажу автоматики для воріт

Якою має бути глибина гаража

6. Якою має бути мінімальна висота перемички гаража?

Перемичка - це відстань від верхнього краю отвору воріт до стелі. Вона потрібна для монтажу валу з торсіонними пружинами, які використовуються для піднімання та опускання воріт.

Для стандартного монтажу гаражних воріт (без доплат за тип монтажу) мінімальна перемична для гаражних воріт Karsten становить повинна бути 180-200 мм

Якою має бути мінімальна висота перемички гаража

7. Якою має бути мінімальна ширина заплічників гаража?

Заплічники необхідні для монтажу вертикальних напрямних гаражних воріт, для гаражних воріт Karsten мінімальна ширина заплічників - 100 мм, у випадку управління воротами з допомогою редуктора - 240 мм зі сторони його розміщення.

Якою має бути мінімальна ширина заплічників гаража

8. Які вимоги до матеріалу стін гаража?

Рекомендовано мурувати гаражні ворота з суцільних матеріалів - цегла, бетон, камінь.

Якщо ж стіни гаражу є пустотілими - бажано облицювати отвір металевим профілем або використовувати при монтажі воріт спеціальні кріпильні дюбеля для пустотілих матеріалів.

Які вимоги до матеріалу стін гаража

9. Куди слід підвести електрику для автоматики воріт?

Для підключення автоматики гаражніх воріт слід розмістити на стелі розетку по центру воріт на відстані = висота отвору гаражніх воріт + 1 м. Слід використати трьохжильний кабель з мінімальною площею перерізу кабеля - 1 кв.мм

При використанні фотоелементів слід підвести від автоматики (місця розміщення розетки) до місць розміщення фотоелементів 2 кабеля - з однієї сторони двожильний, з іншої - чотирижильний. Мінімальна площа перерізу дроту - 0,5 - 1 кв.мм. Фотоелементи переважно розміщаються на висоті 30 см від підлоги в отворі воріт.

Куди слід підвести електрику для автоматики воріт

Як вибрати гаражні ворота