Як правильно вибрати гаражні ворота – 5 порад від спеціалістів

Надворі весна, період активізації будівельних та ремонтних робіт, тому для тих, хто задумав встановити автоматичні секційні гаражні ворота замість старих металевих чи нових в новозбудованому будинку, ми пропонуємо кілька корисних порад як не попасти «впросак» та вибрати саме ті гаражні ворота, які будуть Вам служити довго та якісно.

Отож, поїхали:

1. Де купити – в інтернет-магазині чи в локального дилера?

Сьогодні ціни в інтернет магазинах переважно привабливіші ніж при купівлі «оффлайн», проте слід врахувати один нюанс – монтаж. Якщо Ви купуєте телевізор чи лампу по інтернету, тобто товар який не потребує встановлення та налагодження, торгова марка цього товару є добре відомою, а система післяпродажного сервісу включає розвинуту мережує сервісних центів – мабуть питання ціни в більшості випадків є визначальним - змісту переплачувати немає.

Проте секційні ворота трохи інший продукт, який потребує професійного монтажу та при потребі обслуговування під час експлуатації. Мабуть у Вас не виникне думки замовити послуги сантехніка чи монтажника опалення по інтернету з іншого міста, тому що при виникненні будь-якого роду проблем Ви розумієте – спитати немає з кого. При купівлі гаражних воріт слід врахувати, що навіть якщо ціна на ворота краща, то 2-3% додаткової знижки при купівлі по інтернету можуть коштувати Вам значно дорожче в майбутньому. Іноді після монтажу виникає потреба відрегулювати ворота чи автоматику, перепрограмувати пульти і т.п. – всі ці послуги не враховані при купівлі в інтернеті та можуть влетіти Вам в копієчку. Інколи покупці вирішують придбати ворота та здійснити їх монтаж самостійно, часто при цьому виникають проблеми, тому будьте готові заплатити двічі.

При купівлі гаражних воріт в локального дилера Ви отримуєте гарантію від 1 до 5 років залежно від торгової марки, при виникненні проблем з експлуатацією, наприклад, при відключенні світла, Ви завжди знаєте кому подзвонити і монтажник Вас однозначно обслужить в найкоротший період часу.

2. На що слід звернути увагу при купівлі воріт?

По-перше, товщина панелі гаражних воріт та виробник панелі – для кліматичних умов України достатньо товщини панелі 40мм пінонаповненої всередині - це основний типорозмір для всіх провідних європейських виробників. Іноді виробники хитрять і пропонують панелі без пінонаповнення чи з панелі 20 мм, не акцентуючи на цьому факті, тому слід бути уважним при виборі панелі.

По-друге, інколи під однією торговою маркою пропонуються ворота зовсім різних класів та цінових категорій, а недобросовісні дилери не інформують клієнта про відмінності та видають дешевший товар за всім відомий та переважно дорожчий. Наприклад, гаражні ворота Алютех Тренд пропонують замість воріт Алютех Класік, позиціонуючи їх просто як ворота Алютех. В цьому випадку Ви ризикуєте купити економ-серію Алютех замість повноцінних воріт, часто навіть за ціною серії Класік.

По-третє, не купуйте ворота в сумнівних продавців – без офісів, жодних документів чи переказуючи гроші на картку в інтернеті – гаражні ворота – досить дорогий продукт, тому до його купівлі слід віднестися в необхідною обережністю та врахувати відгуки про компанію на ринку.

3. Автоматика чи ручне відкривання воріт?

На це запитання відповідь однозначна – автоматику слід ставити у 99% випадків. Статистика свідчить, переважна більшість покупців, які встановили секційні гаражні ворота без автоматики після 2-3 років просять її встановити. При цьому вони переплачуть за ворота дорожче ніж при встановленні воріт з автоматикою відразу – по-перше, платять за монтаж автоматики повторно після монтажу воріт, по-друге, при купівлі воріт з одразу з автоматикою є можливість отримати знижку на неї з рахунок придбання воріт в комплексі, а при купівлі автоматики окремо – переважно знижка незначна. Ну і основне – користуватися воротами з автоматикою ЗНАЧНО зручніше ніж без неї.

4. Який колір та тип панелі вибрати?

В більшості випадків колір та тип панелі підбираються під дизайн будинку, колір даху та колір вікон. В більшості європейських країн колір та тип панелей вибираються ще на етапі проектування будинку, тобто до його зведення.

На сьогоднішній день найпоширенішим в Європі є колір антрацит та панель «широка лінія», що загалом вписується в сучасний архітектурний тренд модернізму та мінімалізму. Проте серед українських споживачів часто користується попитом класичний дизайн з використанням панелі типу «фільонка» кольору золотий або темний дуб.

5. А можливо варто встановити звичайні металеві ворота?

Тут без обговорень – якщо Ви вважаєте, що Таврія машина, а телефон Nokia 3310 краще смартфону - мабуть Вам справді потрібні металеві ворота.

Як правильно вибрати гаражні ворота