Як вибрати гаражні ворота? Питання-відповіді.

Правильний вибір гаражних воріт - гарантія їх довгої безперебійної служби. На що слід звернути увагу при виборі гаражних воріт?

1. Які типи гаражних воріт існують?

На сьогоднішній день існують такі види гаражних воріт: секційні, рулонні та підйомно-поворотні ворота.

Секційні ворота являють собою конструкцію, що складається з горизонтальних секцій, з'єднаних петлями. Відкриття воріт здійснюється їх підняттям у вертикальному напрямку по спеціальних напрямних.

Рулонні ворота при відкриванні згортаються в рулон, який розташовується над проїздом. Їх ще також називають воротами ролетного типу.

Підйомно-поворотні ворота - суцільний щит, що закриває весь проїзд. При відкритті підйомно-поворотних воріт, їх стулка змінює вертикальне положення на горизонтальне, паралельне стелі, тобто відкриття воріт здійснюється за допомогою підйому і перевороту, що і відображено в назві. В усіх типах воріт є як переваги, так і недоліки. Найбільш зручними та поширеними є гаражні ворота секційного типу.

2. Які переваги та недоліки секційних гаражних воріт?

По-перше, секційні ворота монтуються практично в будь-який отвір, єдиними недоліком є те, що для їх монтажу потрібна хоча б невеличка перемичка, в протилежному випадку можливе неповне відкриття.

По-друге, секційні ворота теплі із-за того, що секції зроблені з сендвіч-панелів, які мають пінний утеплювач, розташований між двома залізними пластинами. В якості утеплювача може служити пінополістирол або мінеральна вата.

По-третє, у разі пошкодження секційних воріт, досить замінити одну або декілька пошкоджених секцій. На працездатність всієї іншої системи це не матиме ніякого впливу.

3. Які переваги та недоліки гаражних воріт ролетного типу?

Ролетні ворота мають суттєву перевагу – вони монтуються на переважну більшість отворів та суттєво дешевші в ціні. Вартість не автоматизованих воріт ролетного типу може бути до 2-х разів дешевша за секційні ворота. Недоліком ролетних воріт є менші ніж у секційних гаражних воріт теплозберігаючі властивості, крім того, вони не такі зручні в експлуатації.

4. Якими бувають автоматичні двигуни для гаражних воріт?

Двигуни для автоматичних воріт бувають вальні, ланцюгові та ремінні. Вальний двигун монтується безпосередньо на вал, ланцюгові та ремінні передають крутний момент з двигуна за допомогою ланцюгової передачі.

Ремінні двигуни є дорожчими від ланцюгових та значно тихішими при експлуатації.

Вальна автоматика в секційних гаражних воротах є найдорожчим типом і переважно використовується при технічній неможливості застосування ланцюгових або ремінних двигунів.

У гаражних воротах ролетного типу використовується тільки вальна автоматика, яка на відміну від секційних воріт є досить недорогою.

5. Як відчинити автоматичні гаражні ворота при відсутності електрики?

В комплект будь-яких автоматичних воріт входить важіль для розблокування воріт та відкриття їх механічним способом з середини гаража. Якщо ж у Вас немає додаткового входу в гараж, у ворота слід встановити аварійний розблоковувач, який дозволить відчинити ворота з допомого ключа з вулиці.

6. Чи є секційні гаражні ворота безпечними в експлуатації?

Секційні гаражні ворота є цілком безпечними, падіння полотна воріт або защемлення будь-яких предметів є неможливим. Навіть у випадку обривання троса спрацює аварійне блокування, яке зупинить ворота в тому положенні, в якому вони знаходилися.

У автоматичних воротах при опусканні полотна на якийсь предмет ворота зупиняться та трохи припіднімуться вверх, у випадку комплектації воріт фотоелементами - ворота взагалі не опустяться.

7. Які існують додаткові опції для секційних гаражних воріт?

Вентиляційні решітки встановлюються для запобігання збиранню додаткової вологості в гаражі, фотоелементи безпеки - задля безпеки людей та тварин, які можуть знаходитися в площині воріт при їх опусканні.

Крім того, для краси та зручності користування воротами Ви можете встановити віконця у верхню панель воріт або дверцята для доступу в гараж з вулиці.

8. Які виробники гаражних воріт представлені на українському ринку?

Наша компанія пропонує гаражні ворота Karsten, які виготовляються з швейцарських панелей Tecsedo та комплектуючих від провідних нідерланських виробників, що гарантує найвищу якість продукції. Ворота Karsten завоювали популярність завдяки високій якості товару, довготривалості служби, зручності в експлуатації та найкращому співвідношенню за показником ціна-якість.

Крім того, на ринку представлені ворота таких виробників як Kruzik (Чехія), Riterna (Литва), Hormann (Німеччина), Alutech (Білорусь) Doorhan (Росія) та інші.

Як вибрати гаражні ворота