Як вибрати металопластикові вікна. Питання-відповіді.

На сьогоднішній день на ринку металопластикових вікон присутня величезна кількість компаній та пропозицій, загубитися серед яких не представляє великих труднощів, тим більше, що придбання нового вікна для більшості людей є нечастою процедурою.

Отже, якщо Ви зібралися встановити нові металопластикові вікна, на що слід звернути увагу:

1. Який профіль вибрати при купівлі вікон?

Умовно кажучи, всі профілі можна поділити на 3 категорії:

  • Дорогі та елітні, які переважно виготовляються в Німеччині та гарантовано відповідають найвищим стандартам якості, так як вони сертифікуються в спеціальних незалежних центрах. До таких слід віднести профіль Salamander, який пропонує наша компанія.
  • Середня цінова категорія. Це найрозповсюдженіша група профільних систем, оптимальне співвідношення ціни та якості. До неї відносяться профілі Rehau (Німеччина), WDS (Україна), Veka (Німеччина), Wintech (Туреччина) та інші.
  • Дешева цінова категорія. Більшість профільних систем цієї цінової категорії має українське походження і розроблялись для масового скління новобудов, де переважно питання ціни є найсуттєвішим, а питання якості відходить на другий план. Проте внаслідок спаду на будівельному ринку такі профілі масово попали на споживчий ринок металопластикових вікон і досить часто пропонуються різними компаніями по найдешевшій ціні. Вікна виготовлені з таких профілів часто комплектуються дешевою фурнітурою, послабленим армуванням (металом, який встановлюється всередину профіля для міцності конструкції) та іншими хитростями, які непомітні зовні покупцю, проте значно здешевлюють вікно.

2. Скільки камер повинен мати профіль ?

Збільшувати кількість камер та складність конструкції є нерозумним, так як від цього теплозберігаючі властивості вікна значно не зростуть. Причина цього в тому, що основні втрати тепла відбуваються через скло і якщо вікно промерзне, то тільки через скло. Тому не дозволяйте забивати собі голову різного роду "конструкційними новинками". Оптимальний по ціні варіант для наших кліматичних умов - 3-х камерний профіль в комбінації з одно- або двохкамерним енергозберігаючим склопакетом.

3. Що таке склопакет ?

Склопакет - це окремий елемент вікна, що складається з кількох пластин скла герметично з'єднаних між собою через дистанційну рамку. Від склопакета в першу чергу залежить якість вікна - зовнішній вигляд, комфорт всередині приміщення, витрати на опалення. Склопакет може бути однокамерний (2 скла) та двохкамерний (3 скла). Крім того бувають спеціальні енергозберігаючі склопакети, які підвищуть теплозбереження більш ніж в 1,5 разів в порівнянні із звичайним та сонцевідбиваючі, які використовуються для зменшення витрат на кондиціонування.

4. Що таке енергозберігаючі склопакети ?

Це різновидність скла, що розроблені спеціально для зменшення втрат тепла за рахунок теплового випромінювання. Для цього на скло наноситься спеціальне покриття, що пропускаю сонячне проміння в приміщення та зменшує втрату тепла, отриманого від опалювальних пристроїв. Однокамерний склопакет, виготовлений з енергозберігаючого I-скла дає 64% економії тепловтрат в порівнянні із звичайним однокамерним склопакетом. Двохкамерний склопакет дає 47% економії тепловтрат та значно покращує звукоізоляцію. Для покращення теплозбереження склопакети можуть наповнюватися всередині інертними газами, проте перевірити цей факт без спеціального обладнання неможливо. Тому наша порада - не витрачайте зайві гроші на сумнівні характеристики вікна.

5. Від чого залежить якість вікна?

Якість вікна в першу чергу залежить від виробника, тобто від того як і ким воно складене. Тому великі заводи-виробники, які мають автоматизовані лінії, що дозволяє звести втручання людського фактору у виробництво до мінімуму, отримують значно вищу якість вікон ніж при кустарному, гаражному виробництві. Вікна виготовлені з одного і того самого профілю при заводському та кустарному виробництві можуть кардинально відрізнятися по якості. При експлуатації вікон дуже важлива роль належить фурнітурі, тобто механізмам з допомогою яких відкривається вікно. Перевагу слід надавати перевіреним по якості виробникам, насамперед німецьким - WinkHaus, Siegenia-Aubi, G-U.

6. Чи повинна надаватися гарантія на вікна?

Виробник вікон повинен обов'язково мати дозвіл на виробництво, виданий державними органами і тільки в такому випадку він має право надавати гарантію на продукцію. В протилежному випадку гарантія не має юридичної ваги. Гарантія на виріб надається мінімум на 3 роки та має обов'язково бути записана в договорі. Гарантійні зобов'язання продавця повинні бути прописані або в договорі на купівлю вікон, або окремо в гарантійному талоні. Дилер обов'язково повинен надати Свідоцтво про державну реєстрацію Фірми чи Підприємця, в протилежному випадку договір буде юридично недійсним та гарантія недіючою.

7. Як уникнути запотівання скла ?

Пластикові вікна на відміну від старих дерев'яних вікон є герметичними та забезпечують хороше теплозбереження. Проте ця герметичність часто стає причиною запотівання скла. Для уникнення запотівання вікон із внутрішньої сторони після встановлення нових вікон необхідно обов'язково здійснювати провітрювання приміщення, тому що при високій температурі та вологості в приміщенні на найхолоднішій поверхні (а це переважно скло) конденсується волога. Крім того, уникнути запотівання можна встановивши двохкамерний склопакет. У разі запотівання вікон всередині між склом, що свідчить про розгерметизацію склопакета, Продавець зобов'язаний замінити його на новий.

Як вибрати металопластикові вікна. Питання-відповіді

На що слід звернути увагу?

По-перше, за якісне відкривання та закривання вікна відповідає фурнітура, тому ніколи на ній не економте.

По-друге, армування вікна повинно мати товщину 1,5 мм, саме армування відповідає за міцність конструкції, тобто говорячи по-народному, вікно не буде крутити.

По-третє, профіль вікна вибирайте виходячи з Ваших фінансових можливостей, проте пам’ятайте - якщо через 2-3 роки Ваше вікно пожовтіє чи посіріє - це наслідок економії саме на профілі.