Як перевірити наявність енергозберігаючого скла в склопакеті?

Найпростіший та найдоступніший метод визначення - це метод "свічки".

Метод базується на тому, що відбиття вогника свічки (сірника, запальнички и т.п.) від поверхні з I-покриттям має більш світлий відтінок в порівнянні з поверхнею без покриття. Для визначення поверхні з покриттям необхідно на відстані близько 10 см від поверхні скла розмістити полум'я свічки (запальнички, сірника) і спостерігати відображення вогника від двох поверхонь скла (внутрішня та зовнішня поверхня скла). Ви побачите два відображення жовтого і темно-жовтого кольору. Світліший колір вогника відноситься до поверхні, на яку нанесено покриття.

В однокамерному склопакеті, що складається з двох склів, одно з яких низькоемісійне (к-скло або і-скло), Ви побачите три відображення (див. рисунок). Відповідно в двохкамерному склопакеті (три скла), одне з яких низькоемісійне буде спостерігатися чотири відображення. Найкраще користуватися цим методом, коли поверхня скла захищена від денного світла, тобто в темні години доби.

Метод органолептичний, тобто "на дотик".

Поверхня скла, на яку нанесено покриття, шершаве. Звісно, цим методом можливо скористатися, коли є вільний доступ до поверхні скла, тобто до складання склопакета.

Інструментальний метод

Метод базується на ємнісному принципі і дозволяє з допомогою датчика фірми EBOR. GLASS EQUIPMENT LTD визначити:

  • поверхню з низькоемісійним покриттям;
  • наявність в склопакеті скла з низькоемісійним покриттям;
  • орієнтацію поверхні скла низькоемісійним покриттям, встановленого в склопакет;
  • орієнтацію склопакета і скла з низькоемісійним покриттям у вікні.

Як перевірити наявність енергозберігаючого скла в склопакеті

На малюнку показаний 2-х камерний склопакет (3 скла), в якому енергозберігаюче покриття на внутрішній поверхні першого скла (інший колір вогника показаний зеленою стрілкою)